Yeni bir başlangıç

PowerKing

Kullanıcı
Merhabalar, Adım PowerKing ? böyle bilin. Forum ve blog alanında tecrübem var. Yıllarca birkaç foruma takıldım. Umarım burası takıldığım son ve daimi bir forum olur.

Tevfik

Kullanıcı
Araç
Carraro 052
@PowerKing hoş geldin sefalar getirdin, umarım :) Otomobil Forum benim de çok hoşuma gitti, oldukça güzel, sâde ve kullanışlı bir platform. İlerleyen zamanlarda çok daha iyi yerlere geleceğinden hiç şüphem yok :)

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Hoş geldin dostum. :)
Bu yola çıkarken de çıktıktan sonra da hiçbir şekilde maddi beklentimiz olmadı. Burası; insanların arabalar hakkında bilgi sahibi olabileceği, otomobil arızalarının çözümlerini, maliyetlerini öğrenebileceği ve son dakika otomobil haberlerini görebileceği bir platformdur. Bu sonsuza kadar da böyle kalacaktır.

Tekrar hoş geldin, iyi forumlar bol paylaşımlar dilerim.

cbkky16

Kullanıcı
Herkese merhabalar. Forumun şu an en yeni üyesiyim galiba. Tanıştığıma memnun oldum.

İlk arabamı alacağım. Daha önce çalıştığım yerden arabalarım oldu, kullanma tecrübem var ancak sahip olma tecrübesi nasıldır hiç tatmadım. Alacağım arabada kriterlerim nispeten daha az cep yakması veya marka/modele bağlı olarak satış kolaylığı. Listeleyeceğim arabalar tabi ki bir Renault Clio hızında satılacak modeller değil ancak birbilerine göre hangisi daha kolay satılır ya da şu markayı alma satamazsın olarak dedikleriniz var mıdır?

Audi A5 sınıfında sedan veya coupé bir araca karar vermek istiyorum. Şu ana kadar düşündüklerim;

-Alfa Romeo Giulia
-Audi A5 Sportback/Coupé
-BMW 4
-Infiniti Q60
-Jaguar XE
-Mercedes C Coupé

Alacağım araç 2. el, 2-3 yıllık, az kullanılmış (max 40.000 km) olarak düşünüyorum. Az-çok hangi km'lerde bu tarz araçları almak sağlıklıdır bilmiyorum, bu sebeple bu konuda eleştirilere fazlasıyla açığım. 0 düşünmüyorum, çünkü bu dönemde değer kaybı çok fazla olacak.

Özellikle Alfa Romeo ve Jaguar marka araçlar çok fazla sorunla boğuşuyormuş sanırsam. Infiniti'yi öylesine ekledim. Aslında gönlümden E Coupé geçiyor ancak bütçem yetmiyor. C Coupé'yi de açıkçası Mercedes markasından ötürü beğeniyorum, yeni 4 kasa da çok hoşuma gidiyor. Audi fanıyım, ancak ilk arabamın daha ilgi çekici olmasını istiyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Herkese merhabalar. Forumun şu an en yeni üyesiyim galiba. Tanıştığıma memnun oldum.

İlk arabamı alacağım. Daha önce çalıştığım yerden arabalarım oldu, kullanma tecrübem var ancak sahip olma tecrübesi nasıldır hiç tatmadım. Alacağım arabada kriterlerim nispeten daha az cep yakması veya marka/modele bağlı olarak satış kolaylığı. Listeleyeceğim arabalar tabi ki bir Renault Clio hızında satılacak modeller değil ancak birbilerine göre hangisi daha kolay satılır ya da şu markayı alma satamazsın olarak dedikleriniz var mıdır?

Audi A5 sınıfında sedan veya coupé bir araca karar vermek istiyorum. Şu ana kadar düşündüklerim;

-Alfa Romeo Giulia
-Audi A5 Sportback/Coupé
-BMW 4
-Infiniti Q60
-Jaguar XE
-Mercedes C Coupé

Alacağım araç 2. el, 2-3 yıllık, az kullanılmış (max 40.000 km) olarak düşünüyorum. Az-çok hangi km'lerde bu tarz araçları almak sağlıklıdır bilmiyorum, bu sebeple bu konuda eleştirilere fazlasıyla açığım. 0 düşünmüyorum, çünkü bu dönemde değer kaybı çok fazla olacak.

Özellikle Alfa Romeo ve Jaguar marka araçlar çok fazla sorunla boğuşuyormuş sanırsam. Infiniti'yi öylesine ekledim. Aslında gönlümden E Coupé geçiyor ancak bütçem yetmiyor. C Coupé'yi de açıkçası Mercedes markasından ötürü beğeniyorum, yeni 4 kasa da çok hoşuma gidiyor. Audi fanıyım, ancak ilk arabamın daha ilgi çekici olmasını istiyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Merhaba, hoş geldiniz.
İlk araba için bütçe biraz var sanırsam. :)

Sadece saydığınız liste için konuşacak olursam aralarından Bmw 4 serisi yahut Audi A5 Sportback tercih ederdim. Özellikle Audi bana bu listede daha sıcak geliyor. Sportback olması spor bir görüntü sağlıyor. Aynı zamanda Coupe gibi gösterip 4 kapılı da olması bir avantaj. 1.4 TFSi 150 HP güç üretiyor, bu da sizi bir Ferrari gibi uçurmaz ama güzel bir performans sağlar. :)

Mercedes C Coupe de fena sayılmaz, aslında Mercedes severim fakat nedende Coupe olanlara pek ısınamadım. Mercedes deyince performansın yanı sıra muhteşem bir konfor ve aile aracı aklıma geliyor. 2 kapılı olması, beni uzaklaştırıyor.

Jaguar ve Infinity kullananlar memnun. Fakat parça ve servis maliyeti konusunda bir şey diyemem. Sizi biraz yorabilir.

Toparlamak gerekir ise yakıt, servis(bakım), konfor ve gösteriş olarak listeye baktığımda Audi A5 Sportback bana daha yakın geliyor.

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Ayrıca bu tarz konuları, markaların kategorilerine açarsanız daha sağlıklı olur. Detaylı ve geniş bir cevap verebiliriz bu sayede. Tekrar hoş geldiniz.

cbkky16

Kullanıcı
Merhabalar, cevabınız için çok teşekkür ederim. Audi fanı olduğum için A5 bana daha yakın geliyor, BMW 4 ve C Coupé'ye göre avantajlarını ve dezavantajlarını çıkarmam da ayrıca gerekli tabi.

Aslında ilk başta bu yorumum markaların altına yazıyordum, ama her otomobil için ayrı ayrı konular açıp kirlilik yaratmamak istedim. Bundan sonra o konuları kullanacağım. Uyardığınız için tekrardan teşekkürler :)

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Merhabalar, cevabınız için çok teşekkür ederim. Audi fanı olduğum için A5 bana daha yakın geliyor, BMW 4 ve C Coupé'ye göre avantajlarını ve dezavantajlarını çıkarmam da ayrıca gerekli tabi.

Aslında ilk başta bu yorumum markaların altına yazıyordum, ama her otomobil için ayrı ayrı konular açıp kirlilik yaratmamak istedim. Bundan sonra o konuları kullanacağım. Uyardığınız için tekrardan teşekkürler :)
Hayırlısı olsun bakalım, saydığınız her araç güzel lakin kendilerine göre artıları da var eksileri de. Karar sizin. :)