Clio4 soruları: lütfen tavsiye

gam2029

Kullanıcı
Araç
Renault Clio4 90dCi
Selam elaykum.

Ben burada yeniyim. Biri bu konuda yardımcı olabilir mi lütfen;

1. Bir Clio4 dizeline soğuk hava girişi takmak yasa dışı mıdır?

2. Jantlarımı siyaha boyarsam araç muayenesi sorun olur mu?

Teşekkürler.

Sertan_gakko

Kullanıcı
Araç
Nissan almera
Selam elaykum.

Teşekkürler.
Ve Aleyküm selam, hoşgeldiniz
1.sorunun cevabını net bilmiyorum, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı pek sevmiyorum açıkcası?
Ama 2.sorunun cevabından eminim, hayır, muayenede sıkıntı olmaz. Muayenede kıl birine denk gelirsen, jantta çatlak falan varsa onu sıkıntı yapar, lastik derinliklerine falan bakar. Jant rengine bakmaz kimse, rahat ol. Öncelik lastik durumunda çünkü

gam2029

Kullanıcı
Araç
Renault Clio4 90dCi
Ve Aleyküm selam, hoşgeldiniz
1.sorunun cevabını net bilmiyorum, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı pek sevmiyorum açıkcası?
Ama 2.sorunun cevabından eminim, hayır, muayenede sıkıntı olmaz. Muayenede kıl birine denk gelirsen, jantta çatlak falan varsa onu sıkıntı yapar, lastik derinliklerine falan bakar. Jant rengine bakmaz kimse, rahat ol. Öncelik lastik durumunda çünkü
Kardeşim soruma cevap verdiğin için teşekkür ederim :)(y). Bu benim ilk arabam. Bu yüzden neye izin verildiğini ve neyin yasadışı olduğunu anlamaya çalışıyorum. Motora soğuk hava girişi takarsam motorun sesini değiştireceğini biliyorum. :unsure:

Sertan_gakko

Kullanıcı
Araç
Nissan almera
Kardeşim soruma cevap verdiğin için teşekkür ederim :)(y). Bu benim ilk arabam. Bu yüzden neye izin verildiğini ve neyin yasadışı olduğunu anlamaya çalışıyorum. Motora soğuk hava girişi takarsam motorun sesini değiştireceğini biliyorum. :unsure:
Rabbim kaza bela vermesin, sağlıkla kullan inşallah.
O sorunun cevabını illa buralarda bilen çıkar, bilmeyenlerde öğrenir sayende, bende dahil?
Muayeneye kadar cevap alamazsan tamirciler yardımcı olur muhakkak ama nacizane tavsiyem taktıracağın yere sorma, millet para kazanmak için tek ayak üstünde 40 yalan konuşuyor

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Selam elaykum.

Teşekkürler.

Jant boyama muayenede sorun çıkarmaz diye biliyorum ben de. Ancak ilk sorunu tam anlayamadım, biraz açar mısın?

gam2029

Kullanıcı
Araç
Renault Clio4 90dCi
Jant boyama muayenede sorun çıkarmaz diye biliyorum ben de. Ancak ilk sorunu tam anlayamadım, biraz açar mısın?

İlk soru hakkında; motor için soğuk hava girişi gücü biraz artırır. Turboya göre montajı daha kolaydır. İşte bir Youtube videosu;

gam2029

Kullanıcı
Araç
Renault Clio4 90dCi

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
@gam2029 açık hava filtresi diye geçmiyor mu bunlar? Çoğu araçta görüyorum ben.