Araçlarda Kar Lastiğinin Önemi

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Merhabalar.
15.02.21 yani dün yaklaşık 200 KM'lik bir uzun yol yaptım. Ancak şunu söylemem gerekirdi ki yaptığım en zor yolculuklardan bir tanesiydi.
Akşam 18:00 sularında çıktığım yolda, ortalama 2 buçuk saatte varmam gereken yere 4 saatte vardım. Kar yağışı ve asfaltın yağmurla karışık kar tutması sonucunda hızım maalesef 60'ı geçemedi. Aracı yolda 5 metre bile düz tutmak mümkün değildi. Kar lastiğinin önemini bir kez daha çok iyi bir şekilde anlamış oldum.

Neticede sağ salim eve vardım lakin imkanım olsa geri dönerdim. Özellikle asfaltta, kar lastiği olmayan araç hiçbir şekilde ilerleyemiyor. Fiyat ne olursa olsun, en iyi lastik markasını bularak almak gerekiyor. Allah kimseye kaza bela göstermesin, benim için zorlu bir tecrübe oldu.

WhatsApp Image 2021-02-15 at 22.54.32.jpeg

Sizlerle paylaşırım diyerek mola verdiğim sırada çektiğim bir fotoğraf. Şu kadarcık karda bile en ufak gaza dokunmada araç patiye düşüyor. Kış lastiğinin önemi çok büyük, aman dikkat diyeyim arkadaşlar.

Tevfik

Kullanıcı
Araç
Carraro 052
Kar lastiği o kadar muhteşem bir şey ki. Birçok kişi ihmal ediyor ve yola çıktığında çok üzülerek söylüyorum ki canıyla ödüyor. Mevsimi geldiğinde en iyisi lastiği taktırıp yoluna bakmak, kafan rahat olacak.

Juf

Kullanıcı
Tokat'a kar yağmış :) geçen kış oradaydım, soğuktu ama kar düşmedi...

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Tokat'a kar yağmış :) geçen kış oradaydım, soğuktu ama kar düşmedi...
Tokat'ın ayazı meşhurdur zaten. :) Evet geçen kış pek kar yağmadı, lakin bu kış ciddi anlamda zorlu geçecek gibi.
Gerçi yağsın, berekettir. Özledik dolu dolu kış yaşamayı.

• Sevdim
Tepkiler: Juf