ACR54

Yeni Üye
Marka
Ford
Model
Focus
Model Yılı
2018
Arkadaşlar merhaba, Jaecoo 7 sahibi olanlar veya bir şekilde kullananlar bu aracın yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir mi rica etsem. Şehir içi ve şehirler arası uzun yolculuklarda 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi nedir?

OtomobilForum

Yönetici
Yönetici
Marka
BMW
Model
3.20İ ED
Model Yılı
2016
Arkadaşlar merhaba, Jaecoo 7 sahibi olanlar veya bir şekilde kullananlar bu aracın yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir mi rica etsem. Şehir içi ve şehirler arası uzun yolculuklarda 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi nedir?
Merhaba @ACR54 öncelikle otomobilforum.com’a hoşgeldin.

Şimdi sormuş olduğun soruya cevap veremeye çalışacağım. Bu araca sahip değilim ve maalesef kullanma fırsatım olmadı. Fakat yapmış olduğum araştırmalar sonucunda, aracın Revive 4x2 ve Evolve 4x4 şeklinde iki versiyonu bulunuyor. Ve versiyonlara göre yakıt tüketimlerinin değiştiğini gördüm.

Kısaca bilgi vermek gerekirse, her iki modelde 1.6 litrelik turbo benzinli motor kullanılıyor. Bu motor 145 beygir ve 275 Nm tork üretiyor. Turbo benzinli 1.6 motora ilaveten 7 ileri DCT şanzıman mevcut.

Gelelim yakıt tüketimi konusuna. Burada motorun çekiş sistemi avantajı var muhtemelen. 4X2 versiyonda 100 km ortalama yakıt tüketimi 7-8,5 litre. 4X4 versiyonda ise 100 km yakıt tüketimi 8-9,5 litre olarak açıklanmış.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Konu Sahibi
A

ACR54

Yeni Üye
Marka
Ford
Model
Focus
Model Yılı
2018
Merhaba @ACR54 öncelikle otomobilforum.com’a hoşgeldin.

Şimdi sormuş olduğun soruya cevap veremeye çalışacağım. Bu araca sahip değilim ve maalesef kullanma fırsatım olmadı. Fakat yapmış olduğum araştırmalar sonucunda, aracın Revive 4x2 ve Evolve 4x4 şeklinde iki versiyonu bulunuyor. Ve versiyonlara göre yakıt tüketimlerinin değiştiğini gördüm.

Kısaca bilgi vermek gerekirse, her iki modelde 1.6 litrelik turbo benzinli motor kullanılıyor. Bu motor 145 beygir ve 275 Nm tork üretiyor. Turbo benzinli 1.6 motora ilaveten 7 ileri DCT şanzıman mevcut.

Gelelim yakıt tüketimi konusuna. Burada motorun çekiş sistemi avantajı var muhtemelen. 4X2 versiyonda 100 km ortalama yakıt tüketimi 7-8,5 litre. 4X4 versiyonda ise 100 km yakıt tüketimi 8-9,5 litre olarak açıklanmış.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bende Evolve 4x4 modelini almak istiyorum bu yüzden araştırmalara başladım. Bakalım gün geçtikçe kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri artacaktır. Hep birlikte takip edelim…

GürkanElmas

Yeni Üye
Marka
Ford
Model
Mondeo
Model Yılı
2016
Az önce YouTube’da dolaşırken bu aracın tanıtım videosuna denk geldim. Video altında kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda yakıt tüketiminden bahsediliyor belki faydası olur diye yorumu olduğu gibi paylaşmak istedim.

“ Bu aracın aynısından bende var, 10 gündür kullanıyorum. Araçtan çok memnunum. Çok keyifli bir araç yakıt tüketimi 8 - 9 litre arası, almak isteyen olursa kesinlikle tavsiye ederim. Kesinlikle test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim “

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar