OtomobilForum

Yönetici
Yönetici
Marka
BMW
Model
3.20İ ED
Model Yılı
2016
Fiat egea 1.4 vs 1.6

Fiat Egea dizel mi benzinli mi? Bu içeriğimizde fiat egea 1.4 fire benzinli ve 1.6 multijet dizel modellerinin detaylı karşılaştırmasını yapacağız.

İlk olarak Fiat Egea 1.4 Fire ve 1.6 Multijet modellerinin teknik özelliklerine göz atalım.

Fiat Egea 1.4 Fire Teknik Özellikleri

Motor: 1.4 Litre Benzin 4 Silindir
Şanzıman: 6 ileri Manuel Vites
Beygir Gücü: 95 HP.
Tork Gücü: 127 Nm.
0-100km Hızlanma: 11.8 saniye
Azami Sürat: Saatte 186 Km.
Ortalama Yakıt Tüketimi: 100 Km’de 6.5 litre.
Yakıt Deposu: 45 Litre
Uzunluk: 4532 Mm.
Genişlik: 1792 Mm.
Yükseklik: 1497 Mm.
Ağırlık: 1150 Kg.
Bagaj Kapasitesi: 520 Lt.

Fiat Egea 1.6 Multijet Teknik Özellikleri

Motor: 1.6 Litre Dizel 4 Silindir
Şanzıman: 6 ileri DCT Otomatik Vites
Beygir Gücü: 130 HP.
Tork Gücü: 130 Nm.
0-100km Hızlanma: 9.8 saniye.
Azami Sürat: Saatte 209 Km.
Ortalama Yakıt Tüketimi: 100 Km’de 4.7 litre.
Yakıt Deposu: 50 Litre
Uzunluk: 4532 Mm.
Genişlik: 1792 Mm.
Yükseklik: 1497 Mm.
Ağırlık: 1355 Kg.
Bagaj Kapasitesi: 520 Lt.

Fiat Egea modelimizin, 1.4 fire benzin ve 1.6 multijet dizel motor seçeneklerinin teknik özelliklerini açıkladık. Şimdi gelelim kullanıcı yorumlarına.

Fiat Egea 1.4 Fire Kullanıcı Yorumları

1- Arkadaşlar paraya göre araba alınıyor. Bende 2023 urban plus var şehir içi 3 lira yakıyor. Lpg düşünmüyorum çok binmiyorum. En ucuz alınacak araba konfor çok yok. Ama en ucuz alınabilecek sıfır araba.

2- Kiralık olarak 1 gün süreyle kullandım. Şehir içinde üzmez. Bazen sollamalarda gazı köklemek gerekiyor ama vites oranlarına alışınca düzene girer diye düşünüyorum.

3- Her 5000 Km'de bir yağını değiştirmeniz gerekir. Nedeni yağ yakması. Sürekli kontrol etmeniz gerekiyor.

4- Fiyatına göre araba, diyecek başka bir şey yok. Şehir içinde üzmez. Evden işe, işten eve. Ama performans istiyorsanız başka araçlara bakın, 1.4 fire motordan pek performans alamazsınız.

Fiat Egea 1.6 Multijet Kullanıcı Yorumları

1- 1.6 multijet fazlasıyla tatminkar. Araç için fazla yorum yapamam ama üst paketlerde yeterince güvenlik donanımları var diye biliyorum.

2- Araç güç olarak adam olana yeter 😀 şaka tabi ki. Ama anladınız işte, yüzünüzü düşürmez. Ben de focustan sonra egeaya bindiğim için yol tutuş olarak focusla kıyaslanamaz ama alışınca fena değil. Aslında aracın en etkileyici tarafı motor gücü. Yakıtı da ne az ne çok, orta karar. Daha az yakan 1.6 dizeller var. Güç olarak memnun edeceğini düşünüyorum. Sıfır km alınacaksa makyajlı kasalarda 130 bg oldu. Tork aynı. Az daha iyi gidiyor olabilir.

3- Vallahi şimdiye kadar 5 aracım oldu en çok 1.6 multijet egea’dan memnun kaldım. Araba kapının önünde bakmaya doyamıyorum o kadar sevdirdi kendini. Performans donanım fiyat her şeyiyle mükemmel bir araba.

4-Fiat egea alacaksan bu kesinlikle 1.6 multijet olmalı. Sürüş keyfi, sürat, yakıt tüketimi her şeyiyle çok güzel. Tam bir fiyat performans arabası. Bakımlarını düzgün yap başka bir şeye karışma.

Sonuç

Fiat Egea 1.4 Fire ve 1.6 Multijet Karşılaştırma içeriğimizin sonuna geldik. Umarım faydalı olmuşuzdur. Sizlerde Fiat Egea aracınızla ilgili yorum ve paylaşım yapmak istiyorsanız, otomobilforum.com sitemize ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar