OtomobilForum

Yönetici
Yönetici
Marka
BMW
Model
3.20İ ED
Model Yılı
2016

Chery Omoda 5 Kaç Litre Yakıyor?

Chery Omoda 5 sakin kullanımda 7-7.5 litre, agresif kullanımda ise 9.5-11litre yakıyor. Şehir içi kullanımda ortalama olarak 100 kilometrede 8.5-9.5 litrelik yakıt tüketimine sahip. Şehirler arası uzun yol kullanımında ise yakıt tüketimi 100 kilometrede 7-7.5 litreye kadar düşüyor.

Chery Omoda 5, farklı hız aralıklarında sağladığı etkileyici yakıt tüketim performansıyla dikkat çekiyor. Özellikle, düşük hızda sakin sürüşlerde 7 litre/100 km gibi ekonomik bir değer sunarken, orta hızlarda 8,5 litre/100 km’ye kadar düşebiliyor.

Yüksek hızlarda bile 8,5 litre/100 km gibi makul bir tüketim sunan araç, çok yüksek hızlarda ise 9,5-10 litre/100 km gibi bir değerle dikkat çekiyor. Ortalama hızda ise 8 litre/100 km ile stabil bir performans sergiliyor.

Chery Omoda 5 100 km’de Ne Kadar Yakar?

Chery Omoda 5, 100 km’de 7.5 ila 8.5 litre yakar. Şehir içi kullanımda yakıt tüketimi 10 litreye kadar çıkabilir. Uzun yolda 100 km 7.0 – 7.5 litre arası yakıt tüketir. Chery’nin özellikle Omoda 5 aracı yakıt tüketimi konusunda oldukça cimridir. 100 km’de şehir içi 8.5 uzun yolda ise 7.5 litre yakar.

Chery’nin araçları turbo beslemeli benzinli motora sahip olduğu için devir saatinin 3 bine yaklaşması halinde yakıt tüketimi artacaktır. Aracın sürekli turbo açması, direkt olarak litre başına yakıtı artıracaktır. Sakin kullanımda Chery’nin araçları ortalama 7-7.5 litrelik sabit bir yakıt tüketimi değeri vardır.

Chery Omoda 5 Şehir içi Yakıt Tüketimi

Chery Omoda 5, farklı sürüş koşullarına uygun olarak etkileyici bir yakıt tüketim performansı sunuyor. Çok trafikli bölgelerde, dur-kalk trafiği nedeniyle düşük hızlarda seyir edilirken 9 litre/100 km gibi bir tüketim değerine sahip.

Az trafikli bölgelerde orta hızlarda seyir halindeyken ise tüketim 8 litre/100 km’ye kadar düşebiliyor. Şehirler arası uzun yolculuklarda ise yüksek hızlarda seyir ederken 7.0 litre/100 km gibi ekonomik bir değer sağlıyor. Ancak, çok yüksek hızlarda tüketim biraz artış göstererek 8.5 litre/100 km’ye kadar çıkabiliyor.

Ortalama hızda yapılan sürüşlerde ise stabil bir performans sergileyerek 7.0 ila 7.5 litre/100 km gibi dengeli bir tüketim sunuyor.

Chery Omoda 5 Yakıt Tüketimi Kullanıcı Yorumları

1- Şu anda aracım 500 km’de şehir içi dışı karışık, ortalama 8.3 litre uzun yolda 7.2 litre yakıyor. Tabi kullandıkça şehir içi artabilir diye düşünüyorum. Gaz pedalı tepkisizliği çok fazla geç tepki veriyor bu sefer araç yürüsün diye gaza fazla basılıyor yakıtın çoğu bu kısımda harcanıyor.

2- Aracım 2000 km de uzun yolda 7,2 şehir içi 8.4 gibi arkadaşımız gaz pedalı dedi evet eco modda gaz yemiyor gibi zor kavrıyor ama normal modda sorun yok gibi bide fren pedalından ilginç bi ses var.

3- Selamlar Omoda 5 aracım var, 3000 km oldu tamamı şehir içi biraz yokuşlu bir bölgede oturuyorum yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 10 litre civarında sürekli trafik içindeyim eski aracımda dizeldi 100 km’de 7,5 litre yakıyordu araç oldukça kaliteli özellikleri çok güzel sadece LPG taktırma konusunda kararsız kaldım garantiden sıkıntı olabilir diye.

4- Merhaba dostlar, benimde Chery Omoda 5 Excellent aracım var. Toplamda 9.000 Km yolculuk yaptım. Şehir içi 100 km’de 8,5-9,5 litre, şehirler arası 100 km’de 7-7,5 litre arası yakıt tüketimi mevcut. Bana göre bu rakamlar aracın ağırlığına ve performansına göre oldukça kabul edilebilir.

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar